Naprawa Klimatyzacji

Jeśli system Klimatyzacji w Twoim samochodzie nie zapewnia Ci chłodu, nie pozwól, aby upały Ci doskwierały. Zadbaj o komfort podróżowania. Zadzwoń lub przyjedź do nas a my ponownie uruchomimy Twoją klimatyzację.

Nie czekaj! Jeśli klimatyzacja Twojego samochodu działa ze zmniejszoną wydajnością, warto Nas odwiedzić. Dbanie o regularną konserwację teraz może pomóc w uniknięciu droższych kosztów naprawy klimatyzacji w przyszłości. Czasami naprawa uszkodzonej klimatyzacji jest tak prosta i opłacalna a polega jedynie na uzupełnieniu płynu chłodniczego.

Większość systemów klimatyzacji w samochodach osobowych i dostawczych ostatecznie psuje się podczas użytkowania. Węże zasilające z czynnikiem chłodniczym mogą tracić szczelność lub zatykać się, jeśli nie są serwisowane. Pozwól nam serwisować Twój samochód i utrzymać wydajność Twojego układu chłodniczego na najwyższym poziomie.

W niektórych przypadkach, gdy klimatyzacja Twojego samochodu zaczyna słabiej chłodzić lub przestaje całkowicie wiać chłodnym powietrzem, może być czas na uzupełnieniem czynnika chłodniczego. Doładowanie freonu jest często szybką i niedrogą naprawą, która może pomóc pokonać letnie upały. Ale wyciek freonu może być spowodowany pękniętym wężem lub uszczelką. Często jest to wskazówka, że ​​potrzebna jest bardziej znacząca naprawa.

Chłodne powietrze w Twoim samochodzie jest wytwarzane głównie przez sprężarkę. Cztery główne funkcje, które wykonuje sprężarka pojazdu, obejmują zwiększanie ciśnienia czynnika chłodniczego w celu schłodzenia powietrza w kabinie, monitorowanie i kontrolowanie temperatury wyjściowej, wykrywanie zmian temperatury wewnątrz i na zewnątrz pojazdu oraz przesyłanie powietrza do skraplacza klimatyzacji samochodu.

Skraplacz klimatyzacji w Twoim pojeździe zwykle znajduje się z przodu chłodnicy. Gdy sprężarka zwiększa ciśnienie, czynnik chłodniczy przepływa do skraplacza, aby obniżyć temperaturę i ciśnienie. Skraplacz to kluczowy element utrzymujący niską temperaturę w kabinie Twojego samochodu. Przenosi schłodzony ciekły czynnik chłodniczy do odbiornika/osuszacza.

Umieszczony tuż za deską rozdzielczą parownik samochodowy odpowiada za chłodzenie powietrza i usuwanie wilgoci, zanim zostanie ona wdmuchnięta do kabiny samochodu.

Termiczny zawór rozprężny lub rurka z kryzą monitoruje ciśnienie i temperaturę w układzie klimatyzacji, aby obliczyć dokładną ilość czynnika chłodniczego, która może bezpiecznie dostać się do parownika. Nierówne ciśnienie może powodować gromadzenie się niepożądanej wilgoci w układzie klimatyzacji samochodu.